Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Srebrny Dwór" w Polanowie

16.12.2008

Jasełka 2008

Grupa występująca w Jasełkach przed swoim występem Grupa występująca w Jasełkach na scenie, w czasie występu =

W sobotę 13.12.2008 r. w sali POKiS odbył się XI Międzyszkolny przegląd Jasełek .W kategorii młodszej udział wzięły cztery zespoły, złotą bombkę wywalczyła Szkoła Podstawowa z Nacławia. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Polanowa. Nasi aktorzy tym razem zdobyli wyróżnienie i nagrodę książkową.

Elwira Pawluch

06.12.2009

Mikołajkowy Turniej w Czaplinku

Drużyna biorąca udział w turnieju czeka na trybunach na swój mecz Rozpoczęcie meczu, sędzia zostawia piłkę katpitanom drużyn Akcja w czasie meczu Drużyny występujące w rozgrywkach w rzędzie oczekują na wyniki turnieju

Nasza drużyna piłki nożnej brała udział w II edycji Turnieju Piłki Nożnej o puchar św. Bosko Ośrodków Wychowawczych w Czaplinku. Po zaciętej rywalizacji udało nam się wywalczyć czwarte miejsce. Uważam to osiągnięcie za duży sukces gdyż ostatnio po dużych zmianach personalnych wynikających z różnych przyczyn nasza drużyna została poważnie osłabiona. Mimo to, dzięki ogromnej ambicji naszych zawodników znaleźliśmy się w pierwszej czwórce turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz nowy bramkarz, który w dużym stopniu przyczynił się do naszego sukcesu. W drużynie grali : Mateusz Piasecki, Maciej Myk, Robert Licbarski, Karol Świeżyński, Dariusz Schlegel, Przemysław Kończal, Dawid Gostyński.

Dariusz Prendecki

12.11.2008

Dzień Niepodległości

Wychowankowie w mundurach na tle patriotycznej scenografii w czasie swojego występu Wychowankowie w mundurach na tle patriotycznej scenografii w czasie swojego występu Wychowankowie w mundurach na tle patriotycznej scenografii w czasie swojego występu

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Anny Domagały i Joli Kochańskiej przygotowali uroczystą akademię. Przedstawienie zaprezentowane zostało również w Polanowskim Ośrodku Kultury, nastrój powagi i refleksji udzielił się aktorom jak również widowni oglądającej przedstawienie. Wartości, które przekazali wychowankowie świadczą o patriotyzmie oraz poszanowaniu tradycji państwa polskiego. Bardzo dziękujemy za lekcję historii.

Roman Perz

14.10.2008

Dzień Edukacji Narodowej

Uczniowie w czasie przedstawienia, podziwiani przez nauczycieli zgromadzonych przy stołach Uczniowie w czasie przedstawienia, podziwiani przez nauczycieli zgromadzonych przy stołach Uczniowie w czasie przedstawienia, podziwiani przez nauczycieli zgromadzonych przy stołach Podopieczni rozdają nauczycielom upominki Przemówienie dyrektora ośrodka Dyrektor wręcza nagrodę jednej z nauczycielek

Spotkanie nauczycieli i wychowawców w naszym Ośrodku rozpoczęło się od krótkiego programu artystycznego. Bardzo trafnie dobrane teksty przez panią Monikę i panią Martę, ciekawa interpretacja spowodowały, że na twarzach zgromadzonych pracowników, nauczycieli i wychowawców często gościł uśmiech. Następnie Dyrektor złożył życzenia i wręczył nagrody.

Roman Perz

14.10.2008

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koszalinskiego

Uczniowie ustawieni w rzędzie oczekują na rozpoczęcie rozgrywek

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do zorganizowania turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koszalińskiego. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Reprezentacje z Bobolic i Turska, walczyły z ministrantami z Polanowa i dwiema drużynami z naszego ośrodka.

Więcej informacji na stronie sportowej.

Dariusz Prendecki

08.10.2008

IV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

Chłopcy w rzędzie oczekują na początek rozgrywek

Stało się już tradycją, że sezon turniejowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Polanowie zaczyna się od turnieju w Tursku. Tym razem 07 października 2008 roku udaliśmy się do Turska w roli ubiegłorocznych obrońców Pucharu Dyrektora tamtejszego ośrodka.

Więcej informacji na stronie sportowej.

Dariusz Prendecki

07.10.2008

Bezinteresowna Pomoc

Dyrektor i goście

Carola i Peter Halemoda z Schonwalde-Glien w Niemczech odwiedzają nasz Ośrodek od 10 lat, przekazując odzież i obuwie zebrane na festynach parafialnych, dofinasowują również zakupy sprzętu sportowego dla naszej młodzieży.W tym roku odwiedzili nas 7 października. Serdecznie dziękujemy.

Andrzej Walesiak

02.10.2008

63 dni 1944 roku

Dnia 3 października 1944 roku po 63 dniach walk Powstańcy Warszawscy podpisali akt kapitulacji. Walki, które zaczęły się pierwszego sierpnia pochłonęły tysiące istnień ludzkich, bardzo dużo ofiar było wśród dzieci i młodzieży. Dom Dziecka w Polanowie utworzony 1 września 1945 roku stał się jednym z miejsc do którego trafiły sieroty z Warszawy. Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń młodzież z naszego Ośrodka pod kierunkiem pani Joli przygotowała okolicznościową akademię.

Roman Perz

01.09.2008

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2008/2009 zabrzmiał punktualnie o godzinie 8.00. Dyrektor Andrzej Walesiak życzył wszystkim wychowankom bardzo dobrych wyników w nauce oraz osiągnięcia założonych celów. Życzenia pomyślności i postępów w nauce złożył również w imieniu Starosty Powiatu Koszalińskiego członek zarządu Rady Powiatu a jednocześnie nauczyciel zawodu w naszym Ośrodku Zenon Dropko.

Roman Perz

26.08.2008

Wakcje w Ośrodku

Wyremontowana siłownia Kuchnia z nowymi sprzętami Kuchnia z nowymi sprzętami Kuchnia z nowymi sprzętami

Wakacje to dla wychowanków MOW-u to również czas odpoczynku, większość z nich przebywa w domach rodzinnych nieliczni korzystają z wypoczynku zorganizowanego. W tym czasie jest pora na przeprowadzenie niezbędnych remontów i poprawę infrastruktury, i tak w tym roku przebudowano gruntownie pion kuchenny i zakończono modernizację sali ćwiczeń siłowych. Uroczyste otwarcie dokonane zostało na wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Powiatu Koszalińskiego w dniu 26 sierpnia. Członkowie Zarządu wysoko ocenili postęp prac i obiecali dalszą pomoc w modernizacji Ośrodka.

Roman Perz

20.06.2008

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

Dyrektor i uczniowie w czasie zakończenia Dyrektor wręcza świadectwo jednemu z uczniów Dyrektor wręcza świadectwo jednemu z uczniów Uczniowie i kadra w czasie rozdawania świadectw Uczeń odbierający świadectwo

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2007/2008 zabrzmiał o godzinie 9.00. Dyrektor podziękował uczniom za włożony wysiłek i zaangażowanie, czego dowodem były nagrody rzeczowe dla najlepszych uczniów. Łukasz Kacprzak jako pierwszy wychowanek w historii MOW-u uzyskał 50 pkt. z testu gimnazjalnego a jego średnia ocen na świadectwie to 4.84. W trakcie uroczystości pamiątkowe dyplomy z rąk pani Elwiry otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursie Olimpus, ksiądz Roman Śledź wręczył zaświadczenia upamiętniające sakrament bierzmowania. Nie tylko nauką Ośrodek żyje , dlatego też Dyrektor pamiętał o wybitnych sportowcach, nagrody otrzymali: Paweł Jędrzejewski i Krystian Fedyniak. Uroczystość zakończyły życzenia mile i bezpiecznie spędzonych wakacji od Dyrektora i wszystkich pracowników.

Roman Perz

03.06.2008

Bierzmowanie Wychowanków

Uczniowie w ławkach w kościele Uczeń w czasie czytania Ewangelii na ołtarzu Ksiądz biskup w czasie kazania Uczniowie w czasie przyjmowania sakramentu Uczniowie w czasie przyjmowania sakramentu Uczniowie w czasie przyjmowania sakramentu Uczniowie w czasie przyjmowania sakramentu Uczniowie w czasie przyjmowania sakramentu Uczniowiew ławkach w kościele Uczeń składa podziękowania biskupowi wręczając kwiaty Uczeń składa podziękowania księdzu wręczając kwiaty Uroczysty poczęstunek dla księży i uczniów przyjmujących sakrament Wychowawczynie dzielą tort z okazji bierzmowania Pamiątkowe wspólne zdjęcie uczniów, księży i opiekunów

We wtorek 3 czerwca 23 wychowanków MOW przystąpiło do sakramentu bierzmowania.Uroczystość uświetniona pobytem księdza biskupa Pawła Cieślika odbyła się w kościele parafialnym pw.Podwyższenia Krzyża Świętego. Przebieg bierzmowania przygotował i nadzorował ks. Roman Śledź dziekan parafi w Polanowie jak również nauczyciel religi w MOW. W uroczystości wzięli udział rodzice i opiekunowie wychowanków, kadra Ośrodka oraz ks.Przemek , który przez kilka lat pracował z młodzieżą w MOW. Wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni przez dyrektora MOW na poczęstunek zorganizowany w sali remizy OSP w Polanowie.

Roman Perz

30.05.2008

Dzień Dziecka w MOW

Zawodnik w czasie skoku wzwyż Dyrektor wręcza puchar nagrodzonemu zawodnikowi Grupka uczestników na starcie biegu Mecz siatkówki Gol w czasie meczu piłki nożnej

W piątek 30 maja odbył sie festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka. Z zaproszenia skorzystali wychowankowie z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu. W czasie festynu rozegraono mecze piłki nożnej i siatkówki , uczestnicy mogli także sprawdzić swoją tężyznę fizyczną startując w konkursie siłacza, szybkosć w biegu na 100m, wytrzymałość w biegu na 1000m a skoczność w skoku wzwyż. Najwięcej emocji wzbudziło jednak przeciąganie liny. Obowiązki gospodarza pełnił członek zarządu starostwa powiatowego Zenon Dropko.Na zakończenie festynu sędzia główny Dariusz Prendecki wręczył nagrody i puchary dla najlepszych zawodników.

Roman Perz

16.05.2008

Bieg zwycięstwa w Rewalu

Grupy uczestniczące w zawodach przed rozpoczęciem biegu Reprezentacja ośrodka na plaży Grupy uczestniczące w biegu na tle morza Zawodnik w czasie biegu wzdłóż lini brzegowej Zawodnik w czasie biegu wzdłóż lini brzegowej Zawodnik w czasie biegu wzdłóż lini brzegowej Zmęczeni podopieczni po biegu Uczestnicy wyjazdu odbierają dyplom Uczestnicy wyjazdu pozują ze zdobtymi dyplomami i pucharem

Reprezentanci MOW Polanów, 16.05.2008 r. brali udział w I Biegu Zwycięstwa w Rewalu. Bieg odbył się na dystansie 4,5 km po plaży a więc wymagał dobrego przygotowania kondycyjnego. W kategorii chłopców starszych mieliśmy jednego reprezentanta Sławomira Okulskiego. Po zaciętej rywalizacji Sławek przybiegł na trzecim miejscu, co należy uznać za duże osiągnięcie. W kategorii chłopców młodszych mieliśmy trzech zawodników. Mateusz Cichecki ukończył bieg na miejscu czwartym, Janusz Kunikowski na miejscu ósmym i Grzegorz Zdybowicz na miejscu czternastym. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce. Lepsi od nas okazali się tylko chłopcy z Renic. Zawodnicy zmęczeni ale zadowoleni z osiągniętych wyników wrócili do Polanowa.

Dariusz Prendecki

09.05.2008

Turniej szóstek piłkarskich

Drużyna z ośrodka przed rozgrywkami Drużyny uczestniczące w zawodach w rzędach na boisku Pamiątkowe zdjęcie z Wojciechem Łazarkiem Reprezentant drużyny odbiera trofeum i dyplom od organizatorów Drużyna z tabliczką z nazwą miejscowości Drużyna z tabliczką z nazwą miejscowości

Drużyna MOW Polanów 09.05.2008 r. brała udział w VII Eliminacjach Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w " Szóstkach Piłkarskich Na Boiskach Trawiastych" w Renicach. W pierwszym meczu drużyna nasza zmierzyła się z reprezentacją MOW w Rewalu. Zwyciężyliśmy 4 : 1. W drugim meczu graliśmy z naszym "odwiecznym" rywalem drużyną z Trzcińca. Mecz zaczęliśmy bardzo źle, po pierwszej połowie chłopcy przegrywali 3 : 0. W drugiej połowie zawodnicy nasi wzięli się solidnie do gry i zdołali strzelić dwie bramki. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i mecz przegraliśmy 3 : 2. Kolejnym naszym rywalem była drużyna z Łobżenicy, w której najlepszym zawodnikiem był nasz były wychowanek Adam Zieliński. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu przegraliśmy 2 : 1. Ostatni mecz rozgrywaliśmy ze zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju, z gospodarzami, reprezentacją MOW Renice. Ten mecz przegraliśmy 3 : 0. Nie udało nam się zakwalifikować do finałów, spróbujemy w przyszłym roku. Ważne jest duże zaangażowanie sportowe wszystkich zawodników z drużyny i mimo gorącej atmosfery zawsze walka fair play. Gościem honorowym turnieju był były trener reprezentacji Polski Wojciech Łazarek, z którym zamieniliśmy kilka zdań i mamy pamiątkowe zdjęcie. MOW Polanów reprezentowali : Albert Lisek Arkadiusz Brzezicki Mateusz Piasecki, Krystian Fedyniak, Bartosz Grotkowski, Łukasz Kacprzak, Damian Jeziorski..

Dariusz Prendecki

25.04.2008

Dzień Ziemi

Uczniowie w czasie sprzątania ścieżki przy lesie Uczniowie w czasie sprzątania ścieżki przy lesie Mecz siatkarski na boisku do piłki plażowej Uczeń z workiem zebranych śmieci Wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem Wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem

W piątek 25 kwietnia wychowankowie MOW wzięli udział w akcji sprzątania świata, zorganizowanej z okazji przypadającego we wtorek 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi. Tradycyjnie zaopatrzeni w worki na śmieci i podzieleni na cztery grupy porządkowaliśmy okolice wokół Ośrodka. Po zapełnieniu worków przyszedł czas na posiłek i zabawę. W mini turnieju zorganizowanym pod nadzorem Dariusza Prandeckiego pierwsze miejsce zajęła klasa druga gimnazjum. W międzyczasie pozostali wychowankowie spożywali kiełbaski pieczone na ognisku.

Roman Perz

24.04.2008

Egzamin gimnazjalny

Uczniowie w trakcie egzaminu Uczeń w trakcie egzaminu Uczeń w trakcie egzaminu Uczniowie w trakcie egzaminu Uczeń w trakcie egzaminu Uczeń w trakcie egzaminu

W dniach 22 i 23 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum zmagali sie z arkuszami egzaminacyjnymi, najpierw z zakresu humanistycznego a następnego dnia z traściami matematyczno-przyrodniczymi. Wyniki poznamy dopiero w połowie czerwca a do tego czasu pozostaje jeszcze zapracować na dobre wyniki z przedmiotów edukacyjnych.

Roman Perz

12.03.2008

Eliminacje do finałow Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

12 marca 2008 roku reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie wzięła udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Babimoście. Po długiej podróży ( sześć godzin ) stanęliśmy do rywalizacji z gospodarzami turnieju reprezentacją MOW Babimost i drużyną z MOW Renice. Po zaciętych i bardzo wyrównanych pojedynkach drużyna nasza w składzie : Krystian Fedyniak, Mateusz Fryt, Paweł Jendrzejewski i Sebastian Chabrom, zajęła trzecie miejsce. Niestety po raz kolejny nie wystarczyło to, aby zakwalifikować się do turnieju finałowego we Włocławku. Występ w Babimoście wpłynął jednak bardzo mobilizująco na naszych zawodników, którzy obiecali solidnie trenować i w przyszłym roku wywalczyć lepsze miejsce.

Dariusz Prendecki

08.03.2008

XVIII Turniej piłki nożnej im. Wujka Leszka

8 marca 2008 roku drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie brała udział w XVIII Turnieju Piłki Nożnej im. Wujka Leszka Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Województwa Zachodniopomorskiego o Puchar Starosty Świdwińskiego. Już tradycyjnie, jest to największy turniej, w którym bierzemy udział. Do Świdwina przyjechało dziewięć zespołów. Pierwszy mecz graliśmy z zaprzyjaźnioną drużyną z Mielna. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu wygraliśmy 2 : 0. W następnym meczu chłopcy wyraźnie się "rozkręcili" i dość łatwo wygrali z Karlinem 6 : 1. Dwa ostatnie mecze ze Szczecinkiem i Gryficami wygraliśmy 3 : 0 i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. W półfinale spotkaliśmy się z zawsze silną drużyną z Białogardu i wygraliśmy 3 : 1. Dzięki temu byliśmy w finale. W meczu finałowym spotkaliśmy się z rewelacją turnieju, drużyną z Zajezierza. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące, skończyło się wynikiem 0 : 0. Aby wyłonić zwycięzcę, sędziowie zarządzili rzuty karne. W tej loteryjnej rywalizacji niestety strzeliliśmy o jedną bramkę mniej i zajęliśmy drugie miejsce w turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Krystian Fedyniak, który strzelając osiem bramek został " królem strzelców" całego turnieju. Rewelacyjnie również spisywał się nasz nowy bramkarz Albert Lisek. Ponadto w Świdwinie grali : Sebastian Chabros, Bartosz Grotkowski, Łukasz Kacprzak, Sławomir Okulski, Grzegorz Kaczmarek, Karol Świerzyński, Mateusz Piasecki.

Dariusz Prendecki

01.03.2008

XVIII Turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Koszalinskiego

Odbył się w Sali widowiskowo sportowej polanowskiego gimnazjum, w sobotę 1 marca 2008 roku. Turniej ten miał być rozegrany 2 lutego br. Niestety, ze względu na uszkodzenie dachu sali przez wiatr, został przez organizatora, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Polanowie, przeniesiony na termin późniejszy. W turnieju wzięły udział reprezentacje Domów Dziecka z Mielna i Świdwina, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Turska. Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Rewala, Podborska i Polanowa oraz Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca. Pomimo szalejącego nad Polską orkanu Emma wszystkie zespoły stawiły się w wyznaczonym czasie. Turniej rozegrany został w kategoriach wiekowych, których wyniki ustaliły klasyfikację generalną. Istotą turnieju od wielu lat jest możliwość spotkania się w sportowej rywalizacji młodzieży z rożnych ośrodków - od opiekuńczych do wychowawczych. Młodzież rywalizując o trofea uczyła się walki fair play, radzenia sobie z porażką a także umiejętności dzielenia się radością z sukcesu, jakim jest zwycięstwo. Młodzież doskonale realizowała te założenia bawiąc się przy tym doskonale. Zawiązywały się nowe znajomości, być może nawet przyjaźnie. Zdaniem gości i organizatora cel został osiągnięty a młodzież wyposażona w nowe doświadczenia i umiejętności zapowiedziała swój przyjazd w roku następnym. Nagrody i upominki wręczali honorowi goście w osobach: Starosty koszalińskiego Pana Romana Szewczyka. Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Dariusza Kalinowskiego. Burmistrza miasta Polanowa Pana Grzegorza Lipskiego oraz jego zastępcy Pana Piotra Górniaka. Imprezę uświetnił także dziewczęcy zespół taneczny polanowskiego gimnazjum. Niewątpliwą atrakcją było rozlosowanie wśród wszystkich uczestników trzech odtwarzaczy MP3 najnowszej generacji oraz rozgrywki opiekunów poszczególnych grup, które wygrał opiekun Trzcińca ksiądz Jacek Brakowski. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku również rywalizację w tej grupie wygrał ksiądz z Trzcińca Leszek Zioła. Nagrody ufundowane zostały przez m.in. Starostwo koszalińskie, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Koło łowieckie "Dzik" z Polanowa, Aptekę "Pod Lwem" z Polanowa, Inter-Spotr z Koszalina, Biuro Projektowe "AS" z Koszalina. Komentatorem zawodów był Pan Michał Kusz z Polanowa.

WYNIKI:

Chłopcy młodsi:

 1. Arkadiusz Rutkowski Tursko
 2. Mateusz Fryt Polanów
 3. Maciej Myk Podborsko

Chłopcy średni:

 1. Paweł Jendrzejewski Polanów
 2. Dawid Gierszewski Tursko
 3. Mariusz Dębski Rewal

Chłopcy starsi:

 1. Robert Kujawa Trzciniec
 2. Krystian Fedyniak Polanów
 3. Mariusz Piasecki Tursko

Debel:

 1. Bartosz Grotkowski
  Sebastian Chabros Polanów
 2. Radosław Szura
  Łukasz Niedałtowski Trzciniec
 3. Krzysztof Sołtys
  Dawid Foryś Podborsko

Drużynowo:

 1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Polanowie
 2. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tursku
 3. Salezjański Ośrodek Wychowawczy "Dom Młodzieży" w Trzcińcu
 4. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podborsku
 5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu
 6. Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Dom Dziecka" w Mielnie
 7. Dom Dziecka "Dzieciowisko" w Świdwinie

Galeria zdjęć na stronie sportowej.

Andrzej Walesiak

29.02.2008

Turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Koszalinskiego

W sobotę 1 marca po raz 18. w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum w Polanowie rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego placówek i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych o Puchar Starosty Koszalińskiego.Swój udział zapowiedzieli wychowankowie z ośrodków w Podborsku, Rewalu, Tursku i Trzcińca, a także z domów dziecka z Mielnie i Świdwinie.Rozpoczecie zawodów planowane jest na godzinę 10 natomiast wręczenie nagród około godziny 14.

Roman Perz