2018.04.05

"Amatorska Liga Siatkówki"

W dniach 04.03 oraz 10.03.2018r. Reprezentacja naszego ośrodka w składzie :Bartek Niewola Nawrocki, Patryk Krężewicz, Oskar Sztura, Oskar Klaman, Dawid Niewola, Kamil Tomiński pod opieka wychowawców Łukasza Kołomańskiego i Karoliny Kasprzak rozegrała turniej Amatorskiej Ligi Siatkowej o Puchar Burmistrza w Polanowie, gdzie po zaciętej walce zdobyli czwarte miejsce. Młodzież walczyła z zacieciem ale i "fair play". Mimo starań nie udało się jeszcze w tym roku wygrać. Szykujemy siły na przyszły rok. Chcieliśmy rownież podziękować wychowawcom : R. Zachcialowi i M. Cebulskiemu za zasilenie naszej drużyny w trudnych momentach. W związku z zaangażowaniem wychowanków oraz godnym reprezentowaniem MOW w środowisku lokalnym, chłopcy otrzymali na forum społeczności Ośrodka podziękowania oraz słodki upominek.

Łukasz Kołomański

2018.03.27

"Święta tuż, tuż..."

Święta Wielkanocne poprzedza Niedziela Palmowa, na którą przygotowuje się palemki. My braliśmy udział w konkursie na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną”. Do jej wykonania używaliśmy gałązek wierzby, bukszpanu, kłosy zboża, kolorowe bibułkowe kwiaty i wstążki. Całość prezentowała się okazale. W konkursie zajęliśmy I miejsce. Gratulacje dla Kacpra za duży wkład pracy.
Wesołych Świąt.

Ela Zarychta

2018.03.12

"Świdwin 2018"To już dwudziesty ósmy halowy turniej piłki nożnej placówek opiekuńczo- wychowawczych województwa zachodniopomorskiego im. Wujka Leszka o puchar starosty powiatu świdwińskiego. Do zawodów stanęło trzynaście zespołów. My w grupie wygraliśmy z gospodarzami 3:0, z Gryficami 4:0, z Darłowem 2:1 i z Białogardem 2:1. Wygrywając grupę zmierzyliśmy się w półfinale ze Sternikiem Szczecin i niestety po bardzo wyrównanym spotkaniu przegraliśmy 0:1. W turnieju zajęliśmy trzecie miejsce gdyż w ostatnim meczu pokonaliśmy Darłowo 3:0. Oskar Zarembski został „królem strzelców” zawodów. MOW Polanów reprezentowali: Dąbrowski Patryk, Tomiński Kamil, Jóźwik Mateusz, Sztura Oskar, Obiała Wojciech, Zarembski Oskar, Janowicz Dariusz, Dyc Kacper, Liziński Kacper, Denis Jakub, Niewola Dawid, Wędzicki Dariusz, Czerwiński Wiktor, Maniowski Julian.

Dariusz Prendecki

2018.02.28

"Turniej Rzepczyno-Świdwin"Osłabiona chorobami drużyna MOW Polanów brała udział w szóstym turnieju piłki nożnej im. ks. Kazimierza Lewandowskiego. Turniej był bardzo mocno obsadzony, brała w nim udział drużyna z Łobżenicy , aktualny mistrz Polski oraz zespoły z Rzepczyna, Trzcińca, Podborska, Renic i Technikum ze Świdwina. W większości byli to zawodnicy ze szkół ponadgimnazjalnych. Mimo różnicy wieku nasi chłopcy dzielnie walczyli. Zremisowaliśmy z drużynami z Rzepczyna i Technikum Świdwin oraz przegraliśmy jedną bramką z Trzcińcem. Nie udało nam się uzyskać awansu do półfinału i zajęliśmy dalsze miejsce. Mimo to uważam, że chłopy dali z siebie wszystko i zagrali na miarę swoich możliwości. MOW Polanów reprezentowali: Klaman Oskar, Jóźwik Mateusz, Tomiński Kamil, Sztura Oskar, Denis Jakub, Dąbrowski Patryk, Janowicz Dariusz.

Dariusz Prendecki

2018.02.22

"Kulig"Korzystając z uroków mroźnej zimy , mieliśmy okazję uczestniczyć w kuligu, którego trasa wiodła przez lasy w pobliżu Ośrodka. Już z daleka las prezentował się pięknie. Duże, rozłożyste świerki i jodły pokryte były błyszczącym śniegiem. W zimowym, ośnieżonym lesie było cicho i spokojnie, tylko po śladach na śniegu mogliśmy dostrzec, że ma swoich mieszkańców. Gdy dojechaliśmy do urokliwej polany, na której znajduje się leśna jadłodajnia tzw. „Ruczaj”, zrobiliśmy krótką przerwę. Tam ogrzaliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Droga powrotna minęła znacznie szybciej i nie przeszkadzał nam śnieg sypiący się spod sanek prosto w twarz, wręcz było zabawniej. Do następnego razu.

Ela Zarychta

2018.02.19

"VIII Festiwal sportu i rekreacji"Już tradycyjnie bo po raz ósmy, nasz ośrodek organizował festiwal sportu i rekreacji. Jest to kilkugodzinna sportowa zabawa dla dużej części naszych wychowanków i wychowanków z zaproszonych ośrodków. W ósmym festiwalu sportu i rekreacji gościliśmy dziewczęta i chłopców z placówek: Dom Dziecka ze Świdwina, Wioska dziecięca z Karlina, MOW Renice, MOW Rewal, MOW Podborsko, MOW Rzepczyno i MOW Trzciniec. Razem z naszymi dwoma drużynami aż dziewięć zespołów rywalizowało w siedmiu konkurencjach. W konkurencji tenis stołowy nasi zawodnicy Borowski Adrian i Wędzicki Dariusz zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W rzutach lotką do tarczy bardzo dobrze spisał się, zajmując drugie miejsce Górecki Maciej, Klaman Oskar był siódmy. W slalomie sprawnościowym tylko jedną sekundą przegrał pierwsze miejsce Denis Jakub a Nowicki Patryk był piąty. W zawodach najsilniejszych na najniższym stopniu podium stanął Niewola-Nawrocki Bartosz a Sztura Oskar był czwarty. Duże umiejętności koszykarskie zademonstrował Krężlewicz Patryk zajmując drugie miejsce, Dąbrowski Patryk był siódmy. Piąty w konkurencji kręgle był Boike Szymon, Niewola Dawid ósmy. Tradycyjnie ostatnią konkurencją był skok wzwyż, tutaj Masztaler Krystian był dziewiąty a Obiała Wojciech drugi. Podliczając punkty we wszystkich konkurencjach całe zawody wygrała drużyna z MOW Rzepczyno. Nasza pierwsza drużyna była druga a druga drużyna ósma. Do wygrania zawodów zabrakło nam jednego punktu. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i aktywna forma spędzania wolnego czasu. Festiwal ma już stałe miejsce w kalendarzu imprez sportowych placówek opiekuńczo- wychowawczych. Najczęściej jest dobrze oceniany przez naszych gości, szczególnie chwalona jest sprawna organizacja i cenne nagrody. Za organizację festiwalu należy podziękować sponsorom, dyrekcji oraz prawie wszystkim pracownikom naszej placówki.

Dariusz Prendecki

2018.01.16

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"Już drugi rok Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy bierze udział w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Inicjatywę w tym ważnym wydarzeniu podjęli: S.Boike, B.Niewola- Nawrocki, K.Tomiński, S.Szyszkiewicz wraz z opiekunami : Łukaszem Kołomańskim i Karoliną Kasprzak. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych wychowanków za udział w tak znaczącym przedsięwzięciu. Kwota jaką chłopcom udało się uzyskać to 1886,25 zł. Brawo!

Łukasz Kołomański
Karolina Kasprzak

2018.01.03

"Podziękowania"

W okresie przedświątecznym wychowankowie naszego ośrodka: - Szymon Boike - Sebastian Szyszkiewicz - Kewin Kropidłowski - Dariusz Wędzicki przy współpracy z Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej brali udział w sortowaniu artykułów spożywczych, przygotowaniu paczek oraz ich dostarczaniu. Obdarowanymi były osoby chore, starsze, samotne i potrzebujące. Za zaangażownaie i wzorową postawę serdecznie dziękuję i zachęcam do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Karolina Kasprzak