2018.02.19

"VIII Festiwal sportowo rekreacyjny"Już tradycyjnie bo po raz ósmy, nasz ośrodek organizował festiwal sportu i rekreacji. Jest to kilkugodzinna sportowa zabawa dla dużej części naszych wychowanków i wychowanków z zaproszonych ośrodków. W ósmym festiwalu sportu i rekreacji gościliśmy dziewczęta i chłopców z placówek: Dom Dziecka ze Świdwina, Wioska dziecięca z Karlina, MOW Renice, MOW Rewal, MOW Podborsko, MOW Rzepczyno i MOW Trzciniec. Razem z naszymi dwoma drużynami aż dziewięć zespołów rywalizowało w siedmiu konkurencjach. W konkurencji tenis stołowy nasi zawodnicy Borowski Adrian i Wędzicki Dariusz zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W rzutach lotką do tarczy bardzo dobrze spisał się, zajmując drugie miejsce Górecki Maciej, Klaman Oskar był siódmy. W slalomie sprawnościowym tylko jedną sekundą przegrał pierwsze miejsce Denis Jakub a Nowicki Patryk był piąty. W zawodach najsilniejszych na najniższym stopniu podium stanął Niewola-Nawrocki Bartosz a Sztura Oskar był czwarty. Duże umiejętności koszykarskie zademonstrował Krężlewicz Patryk zajmując drugie miejsce, Dąbrowski Patryk był siódmy. Piąty w konkurencji kręgle był Boike Szymon, Niewola Dawid ósmy. Tradycyjnie ostatnią konkurencją był skok wzwyż, tutaj Masztaler Krystian był dziewiąty a Obiała Wojciech drugi. Podliczając punkty we wszystkich konkurencjach całe zawody wygrała drużyna z MOW Rzepczyno. Nasza pierwsza drużyna była druga a druga drużyna ósma. Do wygrania zawodów zabrakło nam jednego punktu. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i aktywna forma spędzania wolnego czasu. Festiwal ma już stałe miejsce w kalendarzu imprez sportowych placówek opiekuńczo- wychowawczych. Najczęściej jest dobrze oceniany przez naszych gości, szczególnie chwalona jest sprawna organizacja i cenne nagrody. Za organizację festiwalu należy podziękować sponsorom, dyrekcji oraz prawie wszystkim pracownikom naszej placówki.

Dariusz Prendecki

2018.01.16

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"Już drugi rok Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy bierze udział w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Inicjatywę w tym ważnym wydarzeniu podjęli: S.Boike, B.Niewola- Nawrocki, K.Tomiński, S.Szyszkiewicz wraz z opiekunami : Łukaszem Kołomańskim i Karoliną Kasprzak. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych wychowanków za udział w tak znaczącym przedsięwzięciu. Kwota jaką chłopcom udało się uzyskać to 1886,25 zł. Brawo!

Łukasz Kołomański
Karolina Kasprzak

2018.01.03

"Podziękowania"

W okresie przedświątecznym wychowankowie naszego ośrodka: - Szymon Boike - Sebastian Szyszkiewicz - Kewin Kropidłowski - Dariusz Wędzicki przy współpracy z Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej brali udział w sortowaniu artykułów spożywczych, przygotowaniu paczek oraz ich dostarczaniu. Obdarowanymi były osoby chore, starsze, samotne i potrzebujące. Za zaangażownaie i wzorową postawę serdecznie dziękuję i zachęcam do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Karolina Kasprzak