2020.01.15

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020"

Mimo, że nie mamy talentu muzycznego kolejny raz zagraliśmy w tej jedynej na świecie orkiestrze, w której instrumentami są ludzkie serca. Tegoroczne hasło to “Wiatr w żagle dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej". Wraz z wychowankami mobilizowaliśmy darczyńców do napełniania naszych puszek. Od kilku lat obserwujemy, iż krąg wspierających WOŚP systematycznie się powiększa. Podczas spotkań ludzie wyrażali podziw dla inicjatywy Jurka Owsiaka. Bardzo się cieszymy, że możemy ją wesprzeć naszym skromnym udziałem. Każda podarowana złotówka sprawiała nam dużo radości. Bardzo dziękujemy naszym podopiecznym Dawidowi Niewoli, Klaudiuszowi Kaji oraz Patrykowi Nowickiemu za ich godną postawę i zaangażowanie. W tej niesamowitej inicjatywie wsparła nas również, córka wychowawcy, Maja Zachciał, dzięki której niewątpliwie ostateczna kwota była znacznie wyższa niż w ubiegłym roku. Dziękujemy Maju! Mam nadzieję, że "zagramy" wraz z WOŚP jeszcze wiele utworów.

Karolina Kasprzak
Robert Zachciał

2020.01.14

"Leśna Piątka 2020"

Rok 2020 to kolejne wyzwania dla naszych Wychowanków. 12 stycznia pokonaliśmy pierwszy etap Leśnej Piątki. Tym razem w biegu wzięli udział: Fabian Dziurleja, Kewin Sowiński oraz Dawid Niewola. Atmosfera była świetna. W pierwszym etapie wzięło udział prawie 700 biegaczy. Dla Kewina i Dawida było to pierwsze uczestnictwo Leśnej Piątce. Poradzili sobie bardzo dobrze. Mimo trudnego terenu i zmęczenia, wyprzedzali kolejnych biegaczy. Mam nadzieję, że chłopcy na tym nie poprzestaną i podczas kolejnych etapów będą poprawiać swój czas.

Karolina Kasprzak

2019.11.28

"Stadnina koni "Dwór Warblewo"

Przez kilka ostatnich miesięcy jeździliśmy do zaprzyjaźnionego Ośrodka Agroturystycznego „Dwór Warblewo”. Nasi wychowankowie z całych sił i z wielką przyjemnością pomagali przy porządkowaniu stajni oraz terenu gospodarstwa. Efektywnie spędzali czas jeżdżąc konno oraz korzystali z uroków pobliskiej przyrody podczas przejażdżek bryczką. Chwile czasu wolnego spędzaliśmy podczas wspólnego pieczenia kiełbasek na ognisku jak i jedzeniu pysznej pizzy. Był to miło spędzony czas, dlatego też będziemy chętnie kontynuować współpracę z gospodarzami stadniny koni w Warblewie.

Robert Zachciał