Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Srebrny Dwór" w Polanowie

15.12.2009

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Grupa występująca w Jasełkach oraz pozostali uczniowie Grupa występująca w Jasełkach oraz pozostali uczniowie

Przed świętami Bożego Narodzenia od 12 lat w Polanowskim Ośrodku Kultury organizowany jest przegląd Jasełek, w którym udział biorą prawie wszystkie instytucje pracujące z dziećmi. Tym razem jury zdecydowało podzielić uczestników na dwie kategorie : młodszych i starszych. Nasi wychowankowie pod kierownictwem pani Elwiry i pani Ani w kategorii starszych zajęli trzecie miejsce zdobywając brązową bombkę. Dodam tylko że, w kategorii młodszych złotą bombkę zdobyła SP w Nacławiu a w naszej kategorii ZSP w Polanowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Polanowski Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Polanów, zwycięzcy będą reprezentować miasto w zawodach na szczeblu powiatu w Sianowie.

Elwira Skibińska

15.12.2009

Kiermasz Swiateczny 2009

Stół z przygotowanymi ozdobami świątecznymi Stół z ozdobami świątecznymi, na pierwszym planie domek z piernika

Wychowankowie grupy III razem z wychowawczyniami panią Agnieszką i panią Jolą przygotowali świąteczny kiermasz ozdób i stroików. Najwięcej pracy wymagał domek z pierników, który pomogała przygotować pani Ela. Środki uzyskane ze sprzedaży zasilą budżet grupy.

Agnieszka Płatek

14.11.2009

II Halowy Turniej Piłkarski

Wychowawczyni głaszcze głowę konia Praca przy czyszczeniu korytarza stajni Wychowawczyni z jednym z podopiecznych pozują do zdjęcia przed basenem Trójka uczniów wychodzi z basenu

Tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości we wtorek 10.11.2009 roku Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Polanowie zorganizował II halowy turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koszalińskiego. O godzinie 10.00 w momencie rozpoczęcia zawodów w hali widowiskowo- sportowej w gimnazjum w Polanowie stawiło się sześć drużyn piłkarskich. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do bardzo silnej grupy razem z reprezentacją gimnazjum w Polanowie i Ministrantami. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z zawsze silną, choć w tym dniu mocno osłabioną przez choroby reprezentacją ministrantów. Obawy się potwierdziły, mecz był bardzo wyrównany i mimo, że większą jego część prowadziliśmy w końcówce nasz przeciwnik zdołał zremisować. Turniej nie zaczął się dla naszej drużyny najlepiej. W drugim meczu graliśmy z faworytami turnieju, zespołem z gimnazjum w Polanowie. Po bardzo zaciętym i dobrym meczu w naszym wykonaniu zdołaliśmy zremisować co dało nam drugie miejsce w grupie i możliwość dalszej gry w półfinale. W tej fazie turnieju spotkaliśmy się z zawsze silną drużyną MOW Renice. Mimo, że mecz był wyrównany zdołaliśmy odnieść zwycięstwo 2 : 0 i uzyskaliśmy prawo gry w finale. Tutaj ponownie spotkaliśmy się z reprezentacją gimnazjum w Polanowie i ponownie mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Na tablicy widniał cały czas wynik 0 : 0 i 2 sekundy przed zakończenie meczu gdy w myślach układaliśmy już scenariusz rzutów karnych, zawodnikowi przeciwników, z prawie połowy boiska wyszedł strzał życia. Piłka idealnie trafiona w okienko wpadła do bramki. Nasz bramkarz mimo najszczerszych chęci nie był w stanie obronić tego strzału. W turnieju zajęliśmy drugie miejsce jednak trzeba wszystkich naszych zawodników pochwalić za duże zaangażowanie i ogromną wolę walki. Nasz bramkarz Przemysław Kończal został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Wystąpiliśmy w składzie : Błazik Łukasz, Wrzeszykowski Krystian, Kończal Przemysław, Olejniczak Damian, Łopuszyński Adrian, Witkowski Kamil, Cyganek Jarosław, Kudelski Paweł, Nowakowski Dawid, Twarowski Szymon, Narożny Rafał.

Prendecki Dariusz

12.11.2007

91 rocznica odzyskania niepodległości

Uczniowie w czasie przedstawienia Uczestnicy przedstawienia w trakcie wygłaszania swoich kwestii Uczniowie odśpiewują hymn Podopieczni w czasie przedstawienia

Dzień odzyskania niepodległości tradycyjnie jest okazją do zakcentowania wartości patriotycznych oraz dodatkową lekcją historii. Kolejna w tym roku 91 rocznica została równiez uczczona w naszym Ośrodku programem słowno-muzycznym. Pod kierunkiem pani Ani i pani Eli wychowankowie przedstawili nam przebieg wydarzeń pamiętnego 1918 roku. Powagi tej uroczystości dodał fakt odśpiwewania hymnu przez wychowanków.

Roman Perz

09.11.2009

Delgacja Z Danii

Dyrektor ośrodka w czasie prelekcji, w tle prezentacja multimedialna Zgromadzona na prelekcji publiczność Rozmowa dyrektora z goścmi Jedna z odwiedzających wpisuje się do pamiątkowej księgi gości Goście zwiedzają siłownię ośrodka Rozmowa dyrektora z gośćmi Wręczenie prezentu

W poniedziałek 9 listopada nasz Ośrodek odwiedzili goście z Danii, którzy reprezentowali Związek Jysk borneforsorg/Fredehjem. Celem tego Związku jest działalność przede wszystkim na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin znajdujących lub narażonych na trudne sytuacje życiowe . Wspieranie tych grup poprzez wspomagające i rozwijające oferty pedagogiczne o wysokiej jakości zawodowej i etycznej. Fundamenty działalności Związku opierają się na chrześcijańskim spojrzeniu na człowieka, które wyrazić można w podstawowych wartościach: Godność, Wspólnota, Rozwój Życia oraz Zaufanie. Działalność w Danii opiera się głównie na wsparciu dziennym i dobowym dla rodzin potrzebujących oraz dla osób niepełnosprawnych z obniżonymi możliwościami psychicznymi i fizycznymi ponadto związek tworzy specjalne jednostki mieszkaniowe dla młodzieży z podobnymi jak wyżej problemami. Goście głównie chcieli zapoznać się z warunkami życia dzieci i młodzieży wymagające specjalnej troski. W czasie wizyty była i prelekcja Dyrektora Ośrodka jak również zwiedzanie pomieszczeń socjalnych a na koniec swobodna rozmowa o problemach naszych wychowanków i pamiątkowy wpis do księgi gości.

Roman Perz

04.11.2009

Trening Piłkarzy

Chłopcy w czasie rozgrzewki Piłkarze w trakcie meczu ćwiczeniowego na sali Piłkarze w trakcie meczu ćwiczeniowego na sali Drużyna pozuje na tle bramki

Po zakończeniu sezonu na boiskach trawiastych drużyna MOW rozpoczęła treningi na hali, które odbywają się regularnie w każdą środę. Na zdjęciach nasza drużyna przygotowująca się do turnieju z okazji odzyskania niepodległości.

Dariusz Prendecki

14.10.2009

Dzien Nauczyciela

Dyrektor składa podziękowania nauczycielom Przedstawiciel starostwa składa podziękowania nauczycielom Dyrektor wręcza nagrodę jednej z nauczycielek Dyrektor wręcza nagrodę jednej z nauczycielek Występ słowno-muzyczny, opiekunka akompaniuje na gitarze Wspólna kawa, nauczyciele otrzymują podarunki od podopiecznych

Tradycyjnie dzień 14 października jest świętem wszystkich nauczycieli. W tym roku program artystyczny przygotowała pani Ania i pani Magda. Wszyscy pracownicy otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez wychowanków.Częśc oficjalną rozpoczął Dyrektor dziękując za występ oraz prekazując życzenia od Siebie i Kuratora. Następnie w imieniu Starosty powiatu koszalińskiego głos zabrał członek zarządu Rady Powiatu Pan Zenon Dropko, poza zyczeniami wręczył również nagrody, które przyznał Starosta.Spotkanie zakonczył wspólny obiad.

Roman Perz

12.10.2009

Nocny Rajd Pieszy

W nocy z 9 na 10 października 2009 odbył sie w Koszalinie XXX Wysokokfalifikowany Rajd Pieszy zorganizowany przez HKTP PTTK "Sezam" z Koszalina. Celem raidu była popularyzacja turystyki pieszej.W imprezie brały udział zespoły 5 osobowe wyposażone w mapy i busole.W czasie rajdu należało wykazac się zręcznością , orientacją w terenie a także pokazać swoje zdolności kulinarne. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników była pora nocna , w której się rajd odbywał. W czasie nocy nasza druzyna przeszła prawie 30km, na mecie okazało się że zajęliśmy czwarte miejsce. Drużyna MOW Polanów wystąpiła w składzie:

 1. Łoposzyński Adrian
 2. Kończal Przemysław
 3. Zimoń Denis
 4. Wrzeszykowski Krystian
 5. Rybacki Przemysław

Artur Dropko

2009.10.08

Turniej piłkarski w Tursku

Jak co roku, sezon turniejowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Polanowie zaczyna się od turnieju w Tursku.W czwartek 08.10. 2009 roku udaliśmy się na V Integracyjny Turniej Piłki Nożnej organizowany przez SNOSW w Tursku. Zawody zostały rozegrane na boisku Orlik 2012 w Miastku. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju i strzelając aż dziewięć bramek odnieśliśmy zwycięstwo.Drugi mecz nie był już taki łatwy, graliśmy przeciwko reprezentacji Zespołu Szkół Zawodowych w Miastku. Dwukrotnie uzyskiwaliśmy prowadzenie i dwukrotnie zespół z Miastka strzelał wyrównującą bramkę.Dopiero kilka minut przed końcem meczu strzelając trzecią bramkę ustaliliśmy wynik meczu na 3 : 2. Jako zwycięscy turnieju zostaliśmy uhonorowani pięknym pucharem, dyplomem i piłką, która przyda się mam w dalszym podnoszeniu swoich piłkarskich umiejętności. Nasz zawodnik Robert Licbarski został królem strzelców i za to dostał pamiątkowy medal. Drużyna MOW Polanów wystąpiła w składzie:

 1. Licbarski Robert
 2. Kończal Przemysław
 3. Błazik Łukasz
 4. Wrzeszykowski Krystian
 5. Rybacki Przemysław
 6. Olejniczak Damian
 7. Witkowski Kamil
 8. Kopowski Rafał
 9. Nowakowski Dawid.

Dariusz Prendecki

01.09.2009

Nowy rok szkolny

Uczniowie i nauczyciele wysłuchują przemówień Dyrektor wita uczniów Uczniowie i nauczyciele wysłuchują przemówień Uczniowie i nauczyciele wysłuchują przemówień

Punktualnie o godzinie 8.00 wychowankowie usłyszeli pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. Dyrektor Andrzej Walesiak serdecznie wszystkich przywitał, życzył dobrych wyników w nauce i pmyślności w kształtowaniu osobowości oraz postawy godnej wychowanka naszej placówki, nie zabrakło również refleksji związanej z 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej. W imieniu Starosty Powiatu Koszalińskiego głos zabrał członek zarządu Zenon Dropko. Następnie wychowawcy już w salach lekcyjnych zapoznali młodzież z regulaminami obowiązującymi w placówce.

Roman Perz

2009.09.01

Wakacje w Placówce

Modernizacja frontu głównego budynku Nowy chodnik przed budynkiem Nowy chodnik - zdjęcie z piętra budynku Nowe donice przed jednym z budynków Nowy chodnik i schody Nowe donice, uporządkowany teren przed jednym z budynków

Sezon wakacyjny tradycyjnie wykorzystywany jest na poprawienie bazy oraz infrastruktury w placówkach oświatowych, podobnie jest u nas. W tym roku zmodernizowane zostało otoczenie budynku głównego a w szczególności jego część frontowa, w miejscu starych płytek została ułożona kosta z polbruku, zostały wymienione barierki i ławki przy wejściu głównym,teren przed budynkiem został uporzadkowany pojawiły się nowe donice z kwiatami, wymieniany jest dach oraz modernizowane wnętrze budynku grupy IV.

Roman Perz

16.09.2009

Zakończenie roku szkolnego 2009

Uczneń otrzymuje nagrodę w postaci rakiety do tenisa Uczeń otrzymuje świadectwo i nagrodę w postaci książki Uczniowie i nauczyciele w czasie zakończenia roku Uczniowie, kadra i dyrektor w czasie zakończenia Pamiątkowe wspólne zdjęcie przed budynkiem

Zakończenie roku szkolnego było okazją do pożegnania wychowanków, którzy najdłuzej przebywali w Ośrodku, właśnie oni wzięli udział w programie atystycznym przygotowanym przez panią Jolę i panią Anię. Następnie Dyrektor wręczył nagrody, świadectwa ukończenia Gimnazjum oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Za szczególnie godną uwagi postawę został uchonorowany Krzysztof Zamasz, jako najlepszy uczeń i wychowanek o wzorowym zachowaniu. W tym roku najlepszy w testach gimnazjalnych okazał się Adam Łąpieś, jego wynik jest drugim w historii placówki. Na niwie sportowej wyróżnieni zostali zawodnicy z druzyny piłkarskiej oraz Sławek Okulski- najlepszy biegacz ostatnich lat w placówce. Wszystkim wyróznionym oraz pozostałym wychowankom życzymy udanych wakacji i sukcesów w dorosłym życiu. A TERAZ NA WAKACJE!!!!

Roman Perz

18.06.2009

Wyprwa do Żwirowni

Uczestnicy wycieczki pozują do wspólnego zdjęcia grupowego u celu podróży Grupka uczestników na tle żwirowni Grupka uczestników na tle żwirowni

W dzień poprzedzający zakończenie roku szkolnego wychowankowie razem z księdzem Romanem byli w nieczynnej juz żwirowni niedaleko Warblewa. Zdobycie szczytu wyrobiska to bardzo duzy wysiłek fizyczny, ale jak juz się tam dojdzie to widać całą okolicę jest to jedno z ciekawszych miejsc obserwacyjnych w okolicach Polanowa.

Roman Perz

10.06.2009

Zaproszenie do Bobolic

Uczniowie uczestniczący w wyjeździe w czasie rzucania do celu Uczestnicy wyjazdu oglądają zdobyte medale Uczestnicy wyjazdu pozują ze swoją opiekunką pokazując zdobyte medale

W dniu 9 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w Ośrodku szkolno-wychowawczym w Bobolicach, w ramach obchodów 30-lecia istnienia Ośrodka. Po części oficjalnej nasi zawodnicy wzieli udział w festynie sportowo-rekreacyjnym. Najlepiej wypadliśmy w turnieju piłkarskim w którym zdobylismy II miejsce poza tym strtowaliśmy jeszcze w konkursie karaoke oraz rzucie do celu talerzami. Uroczyste zakończenie odbyło się przy ognisku gdzie otrzymaliśmy puchar medale i pamiątkowe upominki.

Anna Domagała

01.06.2009

Festyn

Mały uczestnik festynu próbuje swoich sił w konkurencji celności Uczestnik konkurencji skoku wzwyż w czasie oddawania skoku Mały uczestnik festynu w czasie konkurencji kręgli, obserwowany przez pozostałych uczestników

Tradycyjnie dzień 1 czerwca jest okazją do zorganizowania festynu dla wychowanków naszego Ośrodka, tym razem w zabawie brali udział również wychowankowie ze Sławna i Bobolic. Zabawa rozpoczęła się mini turniejem piłki nożnej w międzyczasie można było stratować w pozostałych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów, zawodnicy mogli się sprawdzić w konkursie siłacza, biegu na 800m, strzelaniu z wiatrówki, w slalomie rowerowym i skoku wzwyż. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.Więcej zdjęc można zobaczyć w galerii wydarzenia.

Roman Perz

29.05.2009

Dzień matki

Uczniowie i opiekunowie biorący udział w przedstawieniu w czasie występu Uczniowie i opiekunowie biorący udział w przedstawieniu w czasie występu Uczniowie i opiekunowie biorący udział w przedstawieniu w czasie występu Uczniowie i opiekunowie biorący udział w przedstawieniu w czasie występu

Nasi wychowankowie wraz z panią Jolą i panią Anią przygotowali piękne przedstawienie z okazji przypadającego 26 maja święta.

Roman Perz

23.05.2009

Wycieczka rowerowa

Uczestnicy wycieczki odpoczywają na trawie Uczniowie i opiekunowie biorący udział w wyprawie pozują na tle elektrowni Uczniowie i opiekunowie biorący udział w wycieczce pozują na tle jeziora Grupka uczniów na tle jeziora pozuje ze swoimi rowerami Grupka uczniów na tle jeziora pozuje ze swoimi rowerami Grupka uczniów na tle jeziora pozuje ze swoimi rowerami Grupka uczniów na tle jeziora pozuje ze swoimi rowerami Grupka uczniów na tle jeziora pozuje ze swoimi rowerami

W naszym Ośrodku rozpocząl działaność klub turystyki rowerowej. Po długich poszukiwaniach opiekę nad nad grupą kolarzy objał dyrektor Andrzej Walesiak. Rowery zostały zakupione pod koniec ubiegłego roku po części ze środków starostwa powiatowego a częściowo ze środków własnych. Pierwsza wycieczka to zwiedzanie okolic Żydowa i elektrowni, drugi etap poznawania ziemi polanowskiej to zamek w Krągu. Po wysiłku oczywiście należy się wzmocnić dlatego tez ognisko z pieczonymi kiełbaskami wpisane jest do programu takich wyjazdów.

Roman Perz

23.05.2009

Geogimnazjada

Uczestnicy konkursu w sali szkolnej oczekują na rozpoczęcie Uczestnicy konkursu w sali szkolnej oczekują na rozpoczęcie Uczestnicy konkursu w sali szkolnej oczekują na rozpoczęcie

Uczniowie naszej szkoły 18.05 2009 roku brali udział w konkursie geograficzno-ekologicznym "GEOGOMNAZJADA". Konkurs został zorganizowany i odbywał się w gimnazjum w Polanowie. Brały w nim udział reprezentacje szkół gimnazjalnych z Miastka, Bobolic, Biesiekierza, Mielna, gospodarze z Polanowa oraz nasza reprezentacja. Mimo bardzo silnej konkurencji nasza reprezentacja wypadła dobrze, na miarę swoich możliwości. W tym trudnym turnieju wiedzy ekologiczno-geograficznej reprezentowali nas: Sławomir Okulski, Patryk Plichta, Krystian Wrzeszykowski, Mateusz Cichecki.

Dariusz Prendecki

30.04.2009

STRONGMAN 2009

Podopieczni pozują do zdjęcia ze Strongmanami Uczestnicy konkursu i Strongmani Uczestnik zawodów w trakcie marszu farmera Uczestnik zawodów w czasie przeciągania busa

Dnia 27.04.2009r. o godzinie 10.00 na stadionie przy CIPR w Rewalu odbyły się zawody STRONGMAN Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Gościem honorowym a także głównym sędzią zawodów był Wicemistrz Europy STRONGMAN Grzegorz Szymański, któremu towarzyszył Robert Siutyła. Na pierwsze tego typu zawody zorganizowane przez MOW Rewal przybyli przedstawiciele nastepujących Ośrodków. - MOW Babimost, - MOW Renice, - MOW Polanów, - MOW Rewal, - Pogotowie Opiekuńcze Szczecin, - Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Waniorowa. Zawodnicy zmagali się z następującymi konkurencjami: - spacer łączony (opona + ciężarki), - uścisk Herkulesa, - wyciskanie sztangi, - spacer farmera, - przeciąganie busa. Po ciężkich zmaganiach w kwalifikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Rewala, drugie miejsce Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Renic, trzecie miejsce drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Babimostów.Nasi zawodnicy Karol Swierzynski i Marcin Bączkowski zajeli IV miejsce. W kwalifikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Dawid Zabraniak z MOW Rewal, drugie Tobiasz Futerko również z MOW Rewal, zaś trzeci był Karol Karsznia z MOW Renice. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez: Dyrektora MOW Rewal, Grzegorza Szymańskiego, Wójta Gminy Rewal oraz Prezesa GS Trzebiatów. O godzinie 13:00 obyło się uroczyste zakończenie zawodów Dyrektor Maria Spaczyńska podziękowała wszystkim obecnym za uczestnictwo w zawodach a szczególnie kibicom za doping oraz darczyńcom za ufundowanie nagród także licznie przybyłym mediom, po czym wszyscy uczestnicy udali się na wspólny obiad.

Robert Zachciał

28.04.2009

Egzamin gimnazjalny

Podopieczni w czasie pisania egzaminu Podopieczni w czasie pisania egzaminu

W dniach 22-24 kwietnia 2009 r. w naszym Ośrodku odbył się egzamin gimnazjalny klas trzecich, poraz pierwszy zdawano język obcy u nas był to język niemiecki.Wyniki znane będą na poczatku czerwca dla większości będą przepustką do dalszej edukacji.

Roman Perz

30.03.2009

IV Ogólnopolski Rajd Survivalowy MOW "Orły"

Zmęczeni uczestnicy odpoczywają na karimatach w ośrodku Podopieczni i opiekunowie w casie marszu przez las Podopieczni i opiekunowie w casie marszu Podopieczni i opiekunowie pozują ze zdobytym pucharem i dyplomem Zwycięzcy odbierają nagrodę Zwycięzcy odbierają nagrodę

W dniach 27-29 marzec 2009 r. reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w IV Ogólnopolskim Rajdzie Survivalowym "Orły" zorganizowanym przez MOW ze Szczecina. Rajd składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy odbył się w sobotę i był to tradycyjny marsz na orientację, na którym oprócz standardowych punktów kontrolnych, należało wykonać pięć zadań dodatkowych. Etap ten liczył ok. 35 km, a naszej drużynie udało się pokonać tą odległość w 7 godzin. Etap drugi, który odbył się w niedzielę, należało pokonać w jak najkrótszym czasie. Tu już było zdecydowanie trudniej, gdyż bolały nas jeszcze nogi po sobotnim "spacerku", a dodatkowo dużą część tego etapu należało pokonać biegiem. Na szczęście dzięki sprawności fizycznej naszych wychowanków i determinacji wychowawców, udało nam się ten etap pokonać bez większych przeszkód. Ostatecznie po odbyciu dwóch etapów ( i przejściu 50 km) nasza wspaniała drużyna składająca się z Krzysztofa Zamasza, Marcina Bączkowskiego, Przemysława Bączkowskiego, Michała Szczodrowskiego i Sławka Okulskiego, a także z dwóch wychowawców: Artura Dropko i Marka Parszczyńskiego zajęła zaszczytne I miejsce.

Artur Dropko

20.03.2009

Powitanie wiosny

Uczniowie i wychowawczyni w czasie spektaklu Uczniowie i wychowawczyni w czasie spektaklu Uczniowie i wychowawczyni w czasie spektaklu Uczniowie i wychowawczyni w czasie spektaklu Podopieczni w czasie strzelania z wiatrówki Podopieczni w czasie konkurencji celności, uczeń trafia piłeczką w balony Zwycięzcy odbierają nagrodę Wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem

W piątek 20 marca 2009 r. nasi wychowankowie przygotowali piękne przedstawienie "Witaj Wiosno" a po sniadaniu wzięli udział w zawodach zorganizowanych z okazji pierwszego dania wiosny. Zawody tez zostały zorganizowane przez 7 WDH KaDwa i OSP Polanów. Zawody składały się z cyklu zadań sprawnościowo-zręcznościowych rozstawionych na terenie Ośrodka. Wśród przewidzianych zadań znajdowały się m.in.: - rzut do celu - strzelanie - "kręcioła" - "pajęczyna" Chłopcy startowali w dwuosobowych zespołach. Ostatecznie najlepsi okazali się: I - Bączkowski Marcin, Wiliński Brajan II - Freda Paweł, Świt Łukasz III - Fijas Szymon, Łąpieś Adam Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku z kiełbaskami.

Artur Dropko

08.03.2009

XIX Turniej piłki nożnej im. Wujka Leszka

7 marca 2009 roku drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie brała udział w XVIII Turnieju Piłki Nożnej im. Wujka Leszka Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Województwa Zachodniopomorskiego o Puchar Starosty Świdwińskiego. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn. W pierwszym meczy odnieśliśmy wysokie zwycięstwo 6 : 0 nad drużyną ze Sławna. W drugim meczu doznaliśmy niestety porażki 2 : 0 i to z naszym odwiecznym rywalem drużyną z Mielna. Kolejny mecz to udany występ naszej drużyny i zasłużone zwycięstwa 4 : 1 nad gospodarzami turnieju zespołem ze Świdwina. Ostatni mecz w grupie graliśmy z reprezentacją ze Szczecinka, aby awansować do strefy półfinałowej potrzebny był nam remis. Niestety po zaciętej walce ( niewykorzystanym rzucie karnym) przegraliśmy 2 : 1 i odpadliśmy z dalszej rywalizacji. W turnieju zajęliśmy ostatecznie siódme miejsce. Nie byliśmy zadowoleni z tego osiągnięcia, mamy nadzieję, że za rok będzie lepiej. W turnieju wystąpili : Kończal Przemysław, Licbarski Robert, Piasecki Mateusz, Dąbrowski Igor, Schlegel Dariusz, Okulski Sławomir, Bąkowski Marcin.

Dariusz Prendecki

14.02.2009

XIX Turniej Tenisa Stołowego

Powitanie uczestników przez organizatorów Uczniowie w czasie meczu tenisa stołowego Uczniowie w czasie meczu tenisa stołowego Uczniowie w czasie meczu tenisa stołowego Zwycięzcy na podium otrzymują nagrody i dyplomy Publiczność podziwia występ pary tanecznej

14 lutego br. w sali widowiskowo-sportowej Polanowskiego gimnazjum odbył się XIX turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Koszalińskiego. Imprezę-dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół w Polanowie - zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Srebrny Dwór" w Polanowie. O trofea w kategoriach indywidualnych i drużynowej walczyli wychowankowie placówek i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Trzcińca, Turska, Rewala, Podborska, Mielna, Świdwina i Polanowa. Jak co roku, dzięki sponsorom, wszyscy uczestnicy a szczególnie zwycięscy otrzymali wartościowe upominki i nagrody. Impreza była też okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń. W rywalizacji drużynowej zwyciężył i zdobył Puchar Starosty Koszalińskiego Salezjański Ośrodek Wychowawczy "Dom Młodzieży" z Trzcińca. Drugie miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Koszalinie zdobyli gospodarze Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Srebrny Dwór" w Polanowie, trzecie miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Polanów zdobył Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

chłopcy młodsi

 1. Mateusz Szymkowiak - Trzciniec
 2. Arkadiusz Rutkowski - Tursko
 3. Grzegorz Kaczmarek - Polanów

chłopcy średni

 1. Łukasz Górnecki - Rewal
 2. Paweł Jędrzejewski - Polanów
 3. Dawid Gierszewski - Tursko

chłopcy starsi

 1. Karol Bielecki - Trzciniec
 2. Maciej Myk - Polanów
 3. Dawid Foryś - Podborsko

debel

 1. Trzciniec
 2. Rewal
 3. Tursko

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 3 odtwarzacze MP3. Za rok jubileuszowy XX turniej, na który już teraz gorąco zapraszamy.

Artur Dropko